„Sufletul în expresia culorilor”

Marți, 10 septembrie 2024, începând cu ora 17:00, în salonul expozițional CLIO al Muzeului Național al Marinei Române, a avut loc vernisajul expoziției de pictură „Sufletul în expresia culorilor”, organizată de Careul Artelor Amfora. După cuvântul de bun-venit adresat de șeful de secție dr. Dan-Dragoș Sichigea, a luat cuvântul președintele Careului, doamna Nynna Vizireanu, care a prezentat noii membri ce s-au alăturat organizației și care și-au adus contribuția la această expoziție. Doamna profesor expert, membru UAPR, Ioana Călinescu a avut „misiunea” de a vernisa expoziția și a trecut în revistă particularitățile care înfrumusețează fiecare lucrare expusă.

Așadar, vă invităm și pe dumneavoastră să admirați lucările expuse de artiștii Careului Artelor Amfora! Expoziția este găzduită la MNMR până pe 29 septembrie, în programul obișnuit de vizitare al muzeului.