Expoziție de fotografie „Tur de confrerie” la MNMR:

Miercuri, 10 aprilie 2024, începând cu ora 13:00 la MNMR va avea loc vernisajul expoziției de fotografie „Tur de confrerie” semnată de binecunoscutul artist Ovidiu Ungureanu. Manifestarea este organizată sub egida Ministerului Culturii prin Centrul de Cultură „George Apostu” Bacău și a Muzeului Național al Marinei Române. În Salonul expozițional „Clio” vor lua cuvântul directorul Centrului de cultură „George Apostu” Bacău, domnul Gheorghe Geo Popa, directorul MNMR, comandor Marius Laurențiu Rohart și însuși artistul.

Despre Ovidiu Ungureanu ar fi foarte multe lucruri de spus și toate frumoase. Vă invităm însă, să-l descoperiți în cele peste 60 de lucrări expuse la MNMR, în două saloane: „Clio” și „Lentila farului de la Tuzla” și să vă bucurați cu adevărat de spectacolul mării și al

clipelor de veșnicie capturate pe peliculă de un veritabil artist.

Vă așteptăm cu drag !